Vai ir vērts pašam salikt savus vārtus pa daļām?

Tā var šķist laba ideja, jo pirmais vienreizējais pirkums būs lētāks, bet ko Jūs iesāksiet pēc pāris gadiem, kad vārti būs jālabo?

Kaut kāda laba doma tajā pastāv

Protams, Jūs varat iegādāties konkrētas vārtu daļas, kas plaši pieejamas būvniecības veikalos un tirgos. Vietējās darbnīcas arī būs priecīgas Jums piegādāt vārtu sliedes un vārtu rāmjus.

Tomēr Jūs varat nonākt pie tā, ka daži vārtu elementi neatbilst, jo tie nāk no dažādiem ražotājiem. Jums var nākties piegriezt, pieliekt un pieurbt vajadzīgie elementi. Ja Jūs bojājat to pārklājumu (pārklāti ar plastikātu vai cinkoti) un rūpīgi tās vietas neapstrādājat, šādās vietās ātri rodas bojājumi un parādās rūsa. Paši profesionālu pārklājumu uzlikt Jūs nebūsiet spējīgi bez speciāla aprīkojuma.

Atkal salūza?

Vārti, kas izgatavoti no dažādu ražotāju sastāvdaļām būs bez garantijas. Arī garantija pret bojājumiem attieksies tikai uz konkrētām vārtu detaļām, nevis uz visu vārtu konstrukciju kopumā.

Tātad, ja kaut kas ir salūzis, Jums ne tikai pašiem jāveic vārtu remonts, bet arī tas jāapmaksā no savas kabatas. Lielākā ražotāju daļa nodrošina vismaz 2 gadu garantiju (dažos gadījumos pat 10 gadu garantija) vārtiem. Tas nozīmē, ka ierīces defekti tiek laboti uz viņu rēķina ar sertificētas servisa komandas palīdzību.

Uzmanību! Negadījums

Arvien biežāk mēs nodrošinām savus īpašumus ar automātiski bīdāmajiem vārtiem. Šādi vārti var pārvietoties ar ātrumu līdz pat pusi metra sekundē, lai gan tas neliekas daudz, tas nozīmē, ka 4 metrus plati vārti atvērsies 8 sekunžu laikā. Tas ir ātrāk nekā telefona numura atrašana Jūsu tālrunī.

Ja Jūs pats salikāt savus vārtus un nespējat nodrošināt tos ar atbilstošu aizsardzību (drošības joslas, fotoelements) vai nepareizi to savienojat, negadījums būs tikai laika jautājums. Jūsu bērni un mājdzīvnieki var nezināt, cik ātri pārvietojas Jūsu vārti.

Es pats nopirkšu vārtu piedziņu

Jūsu budžets var kļūt ļoti ierobežots Jūsu mājas investīciju beigu posmā, tāpēc nereti Jūs uzstādāt bīdāmos vārtus ar domu tos vēlāk automatizēt.

Ja Jūs automātisko piedziņu iegādājieties kaut kur citur un uzstādāt pats, Jums netiks nodrošināta garantija visiem vārtiem kopā. Ja nepareizi uzstādīta piedziņa sabojā Jūsu vārtus, vārtu ražotājs var nepieņemt Jūsu sūdzību. Tie ir iemesli kāpēc vēlreiz padomāt pirms nolemjat savākt savus vārtus paši nevis iegādāties gatavus vārtus no ražotāja.