Vārtu uzstādīšanas rokasgrāmata – 7 soļi, ko ir jāatceras

Ja Jūs izlemjat uzstādīt savus bīdāmos vārtus paši, Jums jāatceras vairākas pamatdarbības

Vai ir vērts uzstādīt vārtus pašam?

Ieejas un ar roku veramos vārtus nebūs grūti uzstādīt paša spēkiem. Viss process nav pārāk sarežģīts un lielākā daļa ražotāju sniedz ļoti detalizētas un smalkas instrukcijas un rokasgrāmatas papīra formātā(pievienotas vārtiem) vai arī tās ir pieejamas ražotāja mājaslapā.

Bīdāmo vārtu montāža pati par sevi var būt diezgan liels izaicinājums. Lai tie pareizi darbotos, tos ir rūpīgi jānolīmeņo. Gadījumā ar automātiskajiem vārtiem, Jums ir nepieciešams pareizi savienot visu piedziņas sistēmu. Lai būtu pārliecināts, ka saņemsiet pilnu ražotāja garantiju, iesakām izmantot profesionālus un licencētus uzstādītājus.

7 soļi, kas jāatceras

Ja Jūs paši uzstādāt veramos vārtus, lūdzu, atcerieties par pašām svarīgākajām darbībām”

  1. Cements un pamati – izmantojiet pareizu cementa veidu, ideālā gadījumā B25 un uzstādiet pamatus zem zemes sasalšanas līmeņa (Latvijā tas ir no 0,9 līdz 1,2 m atkarībā no reģiona).
  2. Izlīdzināšana – Izlīdziniet pamatus, lai Jūs varētu uzstādīt stabus tieši uz tiem. Pārliecinieties, ka stabi ir vienā līmenī.
  3. Ķīmiskie enkuri – uzstādiet tos pamatos, lai tie būtu vismaz 10 cm virs cementa līmeņa.
  4. Rullīši – pārbaudiet vai rullīši ir vienā līmenī un izlīdzināti.
  5. Veltņi – pārliecinieties, ka tie viegli pārvietojas pa sliedes iekšpusi, un ļauj vārtu rāmim normāli pārvietoties.
  6. Elektriskie vadi – vienmēr ievietojiet tos aizsarg caurulēs.

Drošība pirmajā vietā

Ja Jums rodas grūtības ar vārtu atvēršanu, nemēģiniet tos izmantot, kamēr problēma nav novērsta. Gadījumos ar motorizētiem vārtiem, nemēģiniet tos atvērt vai aizvērt izmantojot spēku, jo visi mehāniskie bojājumi var ietekmēt Jūsu vārtu garantijas apkalpošanu.