Lai gan mēs par stabiem domājam tikai pašās beigās, tie ir tā lieta, kas ļaus uzstādīt Jūsu izvēlētos paneļus vai tīklu.
Speciālie vai universālie stabi?
Daudzi ražotāji piedāvā tirgū žogu sistēmas ar speciāli tiem paredzētiem stabiem. Piemēram, Decofor paneļus Jūs varat uzstādīt tikai uz kvadrātveida stabiem ar dekoratīvu bumbu galā, bet Pantanet siets vislabāk izskatās uz profilētajiem Bekaclip stabiem. Parasti šos žogus nav iespējams uzstādīt uz citiem stabiem, jo trūkst piemērotu aksesuāru.
Ir universāli stabi, kurus var izmantot daudzām sistēmām. Vispopulārākie ir taisnstūrveida stabi ar tērauda ietvariem. Tos var izmantot, lai uzstādītu tādus paneļus kā Nylofor 3D, Nylofor 2D un 2D Super.
Vai man ir jāiecementē stabu vietas?
Jūs varat mēģināt nostiprināt stabus zemē izmantojot enkurus vai vienkārši ierakt tos dziļāk, tomēr visuzticamākā un efektīvākā uzstādīšanas metode ir iecementēšana. Atveres dziļums un līdz ar to cementa biezums ir atkarīgs no apgabala, kurā Jūs veicat uzstādīšanu, jo tam jābūt zem zemes sasalšanas līmeņa.
Pirms sākat cementēšanu, Jums ir jāpārbauda izvēlētā staba montāžas specifika. Visbiežāk sastopama stabs – stabs – panelis uzstādīšana (vispirms Jūs cementējat stabu vietas un uzstādāt stabu tikai kad cements ir uzstādīts). Tomēr ir sistēmas, kas balstās uz stabs – panelis – stabs principa, piemēram, Bekafor Classic žogs ar Bekaclip stabiem vai Nylofor 3D uz Bekafix stabiem. Jūs cementējat katru nākamo stabu tikai pēc paneļa uzstādīšanas.
Kāpēc ir vajadzīgi stabu uzgaļi?
Protams, Jūs varat uzstādīt savus stabus bez vāciņiem, tomēr mēs ļoti iesakām tos izmantot. Vissvarīgākais vāciņa uzdevums ir aizsargāt stabu iekšpusi un novērst ūdens nokļūšanu tā iekšpusē. Ja temperatūra ir zem nulles, lietus ūdens tā iekšpusē var sasalt ledū un ledus var sabojāt to no iekšpuses.
Vēl viens vāciņa ieguvums ir estētiskais aspekts. Tas pasargā staba augšpusi no laika apstākļiem, kas var paātrināt koroziju. Rūsa staba augšpusē ātri nosmērēs pārējo stabu.
Populāru ražotāju stabi un lēti aksesuāri
Šis ir vienkāršs risinājums, kas, šķiet, ietaupa naudu, bet tikai īstermiņā. Lētākie aksesuāri (savienojumi, savienotāji, skrūves) no neuzticamiem ražotājiem bieži vien nav pietiekoši labi cinkoti vai vispār nav cinkoti un ļoti ātri sāk rūsēt. Pēc gada vai diviem, Jums ir skaists žogs ar rūsas traipiem pie katra savienojuma starp paneli un stabu.
Jums jāatceras, ka žogu ražotājs noraidīs Jūsu garantijas pieteikumu, ja radītie bojājumi radušies no piederumiem, kas iegādāti no citiem ražotājiem.









