Skrūves vai ietvari? Abu risinājumu plusi un mīnusi

 

Divas populārākās žogu stiprināšanas uz stabiem metodes. Uzziniet par to svarīgākajām īpašībām.

Ja Jūs jautātu, kura stiprināšanas metode ir labāka, atbilde nav nemaz tik skaidra. Tas lielā mērā ir atkarīgs no žogu montējošās personas vēlmēm un pašu paneļu specifikācijas. Te būs pašas svarīgākās priekšrocības un trūkumi skrūvēm un ietvariem.

EL sistēma: āķskrūve un savienotāji

Šī montāžas metode prasa zināšanas un prasmesm kas ir iemesls, kāpēc tai parasti izmanto specializētus montāžas pakalpojumu sniedzējus. To raksturo procesa ātrums, ko ietekmē nepieciešamības trūkums, lai saglabātos attālums starp stabiem. Montāža ir ātrāka ja nav nepieciešami stūra stabi un ietvari. Abas žoga puses tie veidotas savienojot divus paneļus.

Ir vērts atzīmēt, ka stiprs un stabils savienojums starp paneļiem un stabiem ir praktiski bez atstarpēm starp šiem elementiem. Tā rezultātā paneļiem ir mazāka iespēja liekties uz vienu vai otru pusi.

Grūtības slēpjas tajā, ka montāžai ir nepieciešamas speciālas knaibles, kas padara procesu daudz sarežģītāku, jo īpaši ja Jums nav pietiekamas kvalifikācijas. Ir svarīgi atcerēties, ka paneļi nav uzstādīti us tsabu asīm, kas padara montāžu sarežģītāku ja Jums jau ir žoga pamati.

Tāpat, ir jāpievērš uzmanību ierobežotai iespējai pielāgoties nogāzēm – tikkai ik pēc 20 cm. Tādas nepieciešamības gadījumā ir jāizmanto speciāls, pagarināts stabs, jo standarta izmēra stabs noteikti būs pārāk īss.

Stabi bez caurumiem: Ietvari

Cits montāžas risinājums ar ietvariem ir daudz vienkāršāk paveicams, tāpēc to bieži izvēlas entuziasti, kas vēlas montāžu veikt savam žogam paši.

Papildus vieglākai montāžai ir vēlviena svarīga priekšrocība – elastīgums, kas ļauj pielāgoties slīpumiem un viegli izvēlēties staba augstumu. Svarīgi ir arī tas, ka paneļi tiek uzstādīti uz vienas ass, kas atvieglo pamatu izbūvi.

Grūtības sevī ietver nepieciešamību saglabāt precīzus attālumus starp stabiem un stūru un starpposma ietvaru izmantošanu. Ir atstarpes starp stabu un paneļiem, kas var ietekmēt sistēmas stabilitāti.

Kā Jūs redzat, abiem risinājumiem ir savi plusi un m;inusi. Ir vērts tos ņemt vērā pirms sākat žoga montāžu pielāgojot to Jūsu reljefam un prasmēm.