Elektrogalvanizācija vai karstās iegremdēšanas galvanizācija: kuru izvēlēties?

Kura žoga aizsardzības metode ir efektīvāka? Vai Jūs vispār tam esat pievērsuši uzmanību?

Jums rūpīgi jāapsver Jūsu ieguldījumi žogā no visiem iespējamajiem aspektiem.Protams, mums galvenokārt rūp drošība un pievilcīgais produkta izskats, kas apjož mūsu īpašumu. Tomēr, lai Jūs būtu pilnīgi apmnierināti ar savu izvēli, Jums būtu jānoskaidro arī izvēlētā žoga kalpošanas ilgumu.

Panelis uz siets, ko ražotājs ir pareizi izgatavojis, spēs kalpot Jums daudzus gadus bez nepieciešamības pēc papildus apkopes vai remonta. Tādēļ, pirms pieņemt galīgo lēmumu, pievērsiet uzmanību tam, kā produkts tiks pasargāts no mainīgajiem laika apstākļiem.

Kas ir elektrogalvanizācija?

Visbiežāk izmantotā metode, kas nodrošina aizsardzību tērauda izstrādājumiem, ir elektrogalvanizācija. Īsumā, šis process nodrošina cinka pārklājumu uz tērauda virsmas. Cinks aizsargā tēraudu no korozijas, kas izriet no mijiedarbības starp ūdeni, gaisu un tēraudu.

Elektrogalvanizācijas metode parasti tiek izmantota automobīļu un celtniecības nozarēs. To izmanto arī metāla nožogojuma ražotāji.

Divas populārākās galvanizācijas metodes

Nožogojuma ražošanas industrijā ir divas populārākās galvanizācijas metodes:

  • Elektrogalvanizācija
  • Karstā cinkošana

Elektrogalvanizācija tiek veikta, izmantojot elektrisko strāvu, elektrolīzi. To lieto ja produktu papildos arī krāso. Elektrogalvanizācija padara cinka pārklājumu vienmērīgu un konsekventu, bez sabiezējumiem vai notecējumiem, kas ietekmē paneļa vizuālo izskatu.

Tomēr, šī metode ir neprecīza, padarot produktu nenocinkotu grūti pieejamajās vietās. Jums vajadzētu atcerēties, ka nodrošinātais slānis ir ļoti plāns, kas padara to mazāk izturīgu. Ir jāatzīmē, ka daži ražotāji pārdot elektrogalvanizētus produktus kā galaproduktu. Tā ir kļūda, jo šāda veida nožogojums prasa papildus krāsas kārtu.

Karstā cinkošana paredz produkta iegremdēšanu karstā un šķidrā stāvoklī esošā cinkā. Tas nodrošina žogu ar biezāku un izturīgāku slāni gan no ārpuses, gan iekšpuses. Izmantojot šo metodi, cinkotie paneļi, stabi un vārti ir daudz izturīgāki un nodrošina aizsardzību daudzus gadus. Ir vērts atzīmēt, ka šādi apstrādātiem produktiem nav nepieciešama tālāka krāsošana, tomēr ražotājs to var veikt ja Jūs to pieprasīsiet.

Atšķirība starp elektrogalvanizāciju un karsto cinkošanu ir pietiekami liela, lai apzināti izvēlētos žogu, kas ir labāk aizsargāts no iespējamajiem bojājumiem.