Vai drosmīgs DIY entuziasts varēs samontēt bīdāmos vārtus paša spēkiem? Atbilde ir jā, bet tas nebūs viegli izdarāms.
Daudzi cilvēki, kuriem ir zināšanas par ražotāju produktu konstrukciju vai kuri ir talantīgi gatavojot sev nepieciešamās lietas paši, ir gatavi uzstādīt lietas paši un pat izgatavot paneļus, tīklus un vārtus. Betafence vienmēr ir atbalstījusi šādus entuziastus, kam ir iemesls, kāpēc mēs esam labprāt dalījušies ar mūsu zināšanām montāžā, nosūtot dažādus pamācību video.
Situācija krasi mainās ja iet runa par tiešām sarežģītu ierīču uzstādīšanu, piemēram, konsoļu bīdāmie vārti. Šāds uzdevums būtu labāk uzticams profesionāļiem.
Atsvars bīdāmajiem vārtiem
Šis vārtu veids neprasa iepriekš uzstādītu sliedi uz zemes, tomēr tam ir nepieciešams atsvars. Tas ir metāla elements žoga nobeigumā, kura izmērs un svars ir pielāgots visu vārtu parametriem.
Pirmkārt Jums ir jāņem vērā sekojošās lietas: vārtu izmērs (garums un platums), profilu svars un pildījums, aksesuāri, piemēram, rullīšu komplekts. Jums nepieciešams ņemt vērā arī vēja efektu. Ja īpašums atrodas vējainā apvidū, Jums būs nepieciešams smagāks un līdz ar to, stabilāks atsvars.
Pērkot vai izstrādājot vārtus ir vērts atcerēties, ka Jums ir jāņem vērā atsvara garums, jo tas prasa papildus telpu gar Jūsu žogu. Ja pretsvars ir pārāk garš, tas var neietilpt Jūsu ūpašuma garumā.
Profesionāļu palīdzība
Šādi aprēķini ir diezgan sarežģīti un tos parasti veic celtniecības inženieri. Ņemot nepieciešamos parametrus, speciālisti pareizi aprēķina nepieciešamo atsvara izmēru un svaru. Ja Jūs patiešām vēlaties to darīt paši, Jums ir nepieciešams izmantot datus, ko sniedz vārtu ražotājs.
Tomēr, sakarā ar procesa sarežģītību un neveiksmes risku, mēs iesakām atteikties no bīdāmo vārtu uzstādīšanas pašiem. Gatavi vārti, kas pieejami no ražotāja noteikti apmierinās visas klienta vēlmes un papildus nodrošinās drošību, garantiju un ilgstošu produkta lietošanu.